هفته نامه گروه ترک لایف شماره ۲

تاریخ انتشار : 09 نوامبر 2019 - 13:52 | 306 بازدید | ارسال توسط : |

سی و یک اکتبر ترسناک ترین شب سال


امشب، سی و یکم اکتبر هالووینه، هالووین یعنی ترسناکترین شب سال

ریشه جشن هالووین به ۲۰۰۰ سال قبل و قوم سلت بازمیگردد. آنها سال جدید را در آبان جشن میگرفتند و اعتقاد داشتند در این روز ارواح به زمین باز می‌گردند!
بسیاری از افراد در این شب با چهره‌های نقاشی شده، لباس‌های عجیب یا لباس‌های شخصیت‌های معروف، چهره و ظاهری که به‌نظرشان ترسناک باشد خود را آماده جشن می‌کنند؛ همچنین کودکان برای قاشق‌زنی برای جمع‌آوری نبات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند.
این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند.


فرآیند اخذ مجوز خروج از کشور برای سربازان

همونطور که می دونین فرایند خروج از کشور رو باید به صورت اینترنتی انجام بدین. در مسیر انجام این کار باید به چند نکته دقت کنید. اول اینکه تاریخ درخواست خروج از کشور شما ملاک ورود و خروج شما به کشور می باشد لذا در ثبت تاریخ ورود و خروج خود دقت نمایید. دومین نکته اینکه پس از واریز مبلغ ودیعه، پنجره ای مبنی برشماره سریال پرداخت و شماره درخواست ، کد ارجاع و…..باز می شود ضروری است که این اطلاعات را ذخیره نمایید

برای اطلاع از نحوه انجام این کار مراحل زیر رو دنبال کنید:

۱️⃣ اخذ کد سخا: از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰)

۲️⃣ ورود به درگاه خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به نشانی www.evazifeh.epolice.ir یا (www.services.epolice.ir)

۳️⃣ ثبت اطلاعات اولیه شخصی از قبیل : نام و نام خانوادگی ، کدملی ، آدرس محل سکونت و کدپستی

۴️⃣ ثبت اطلاعات مربوط به خرو ج از کشور از قبیل : کشور مقصد ، تاریخ خروج از کشور ، تاریخ ورود به کشور، نوع سفر(تفریحی ، علمی و زیارتی)

۵️⃣ انتخاب یکی از دو گزینه : ۱ ) دانشجویی ۲ ) دارندگان برگ آماده به خدمت

۶️⃣ پرداخت اینترنتی مبلغ ۳۵۰۰ تومان هزینه خدمات اینترنتی لازم است رمز دوم کارت عابربانک خود را همراه داشته باشید .

🔸با انتخاب گزینه دانشجو هستم:درخواست خروج از کشور شما به صورت سیستمی به کارتابل دانشگاه رفته ، پس از بررسی وضعیت تحصیلی شما از سوی دانشگاه در صورت تایید معافیت تحصیلی، به سامانه وظیفه عمومی منتقل می شود و در صورت عدم تایید معافیت تحصیلی، پیغام ( رد درخواست شما توسط دانشگاه ) رویت می شود.

🔹پس از انتقال اطلاعات شما به سامانه وظیفه عمومی، پنجره ای مبنی بر دریافت شماره حساب قوانین مشمول برای استرداد هزینه ودیعه شما باز میشود(تاکید می شود:حتما شماره حساب مشمول وارد شود)

🔸پس از ثبت شماره حساب گزینه واریز اینترنتی مبلغ ودیعه فعال می شود و شما می توانید به صورت اینترنتی مبلغ ودیعه خود را پرداخت نمایید.

🔹لازم به ذکر است،برای پرداخت مبلغ ودیعه نیاز به داشتن کارت قوامین نمیباشد و می توانید با تمامی کارت های عضو شبکه شتاب این امر را انجام دهید .

🔸پس از واریز مبلغ ودیعه، پنجره ای مبنی برشماره سریال پرداخت و شماره درخواست ، کد ارجاع و…..باز می شود ضروری است که این اطلاعات را ذخیره
نمایید ، پس از ذخیره اطلاعات وارد مرحله نهایی( ۵ ) یعنی مرحله ارسال درخواست شما به وظیفه عمومی می شوید.

تذکر : در این مرحله در صورت رخ داد خطا در پرداخت مبلغ ودیعه و کسر مبلغ از حساب شما، برای رفع خطا می بایست گزینه ثبت کد ارجاع را انتخاب و کد ارجاع را که قبلا ذخیره کرده اید وارد و تایید کنید تا خطا برطرف و درخواست شما وارد مرحله نهایی (۵) می شود.

تذکر : در این صفحه گزینه ای با عنوان مالی وجود دارد که برای اطمینان از پرداخت مبلغ ودیعه ، می توانید با انتخاب این گزینه ده تراکنش آخر حساب خود را مشاهده کنید.

🔹پس از واریز مبلغ: اطلاعات شما به سامانه سازمان وظیفه عمومی منتقل می شود که این مرحله ( یک روز کاری ) به طول می انجامد.(اگر پنج شنبه انجام دهید اطلاعات شما روز شنبه به سازمان منتقل می گردد.)

🔸پس از انتقال مدارک و بررسی اطلاعات شما ، مجوز خروج از کشور توسط اپراتور سازمان وظیفه عمومی صادر می شود و به سامانه کشوری گذرنامه منتقل می شود .

لازم به ذکر است : این انتقال اطلاعات یک روز کاری به طول می انجامد .

نکته : با توجه به احتساب زمان انتقال اطلاعات به سامانه وظیفه عمومی و انجام سایر اقدامات مربوط ، لذا لازم است یک الی دو هفته قبل از خروج کشور درخواست خود را ثبت کنید.

کلیه مشمولانی که در مهلت معرفی می باشند ، می بایست قبل از ثبت درخواست خروج از کشور ، درخواست اعزام به خدمت خود را در دفاتر(پلیس+۱۰) ثبت نمایند و بعد از ۲ روز کاری ،جهت ثبت درخواست خروج از کشور خود به شیوه بالا اقدام کنند.

افرادیکه در مهلت معرفی درخواست اعزام خود را ثبت می کنند ،می توانند تاریخ اعزام خود را تا پایان مهلت معرفی انتخاب کنند.

نکته : برای مشمولینی که دارای برگ آماده به خدمت می باشند مرحله تاییدیه دانشگاه وجود ندارد و درخواست آنان مستقیما به مرحله دریافت شماره حساب و واریز مبلغ ودیعه متعلق می شود.


آیا با خرید اقساطی ملک در ترکیه، می توان تابعیت و شهروندی این کشور را بدست آورد ؟

📍پاسخ به یک سئوال مهم :

آیا با خرید اقساطی ملک در ترکیه، می توان تابعیت و شهروندی این کشور را بدست آورد ؟

✍🏻دوستان خوبم
چند روز قبل یکی از اعضای محترم گروه در خصوصی برای من نوشته بودند که قصد دارند از طریق خرید اقساطی ملک در استانبول یا آنتالیا، تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه را برای خودشون و خانواده شون دریافت کنند. سئوالشان این بود که این کار چه شرایطی دارد؟

شرایط را برایشان شرح دادم. بد ندیدم این موضوع را بطور عمومی جهت اطلاع شما عزیزان هم شرح بدهم.

جواب این سئوال مثبت است.

برای این منظور دو شرط زیر لازم است :

۱. فروشنده حاضر باشد قبل از اتمام اقساط شما ، تاپو یا همان سند ملک را بنام شما منتقل کند.

۲. میزان پرداختی شما به لیر تا زمان ارائه درخواست تابعیت، حداقل معادل ۲۵۰ هزار دلار باشد . یعنی اگر مثلٱ کل قیمت ملک ۲ میلیون لیر باشد و شما تا کنون ۱/۵ میلیون لیر از آن را پرداخت کرده باشید (که با احتساب نرخ برابری این روزها، کمی بیش از ۲۵۰ هزار دلار می شود)، میتوانید همین امروز برای اخذ تابعیت ، درخواست خودتون را ارائه بدهید.
ولی اگر کل ارزش ملک مورد معامله، حدود ۱/۵ میلیون لیر باشد و شما تا امروز فقط حدود ۹۰۰ هزار لیر آن را پرداخت کرده باشید و مثلٱ قرار باشه مابقی رقم معامله را طی ۴۸ ماه آینده به شرکت سازنده بپردازید، تحت این شرایط مادامیکه میزان پرداختی های شما به لیر، معادل ۲۵۰ هزار دلار نباشد، شما قادر نخواهید بود برای اخذ تابعیت کشور ترکیه درخواست بدهید.

📍نکته بسیار مهم :
اگر قصد دارید از این مسیر به پاسپورت کشور ترکیه برسید، از همان ابتدا باید تمامی شرایط را مد نظر قرار داده و الزامات مربوطه را رعایت کنید.
از جمله اینکه تمامی پرداختی های شما به فروشنده، حتمٱ از طریق سیستم بانکی انجام بشه و رسیدهای قبوض پرداختی (بانک دکونت) را هم نگه داشته باشید. چرا که پرداخت های نقدی به هیچ عنوان مورد قبول نخواهد بود.

در ضمن ملک شما باید قبل از انجام معامله، از سوی یک ارزیاب معتمد دولت که در ترکیه بهشون
SPK lisansli Eksper
گفته میشه، ارزیابی شده باشه و ارزش آن به لیر، حداقل معادل ۲۵۰ هزار دلار تعیین شده باشه
و ….

توجه داشته باشید که عدم رعایت هرکدام از این الزامات، میتونه یک مانع جدی برای اخذ تابعیت و شهروندی کشور ترکیه محسوب بشه.


شرایط کلی ورود به دانشگاه های ترکیه

📍شرایط کلی ورود به دانشگاههای ترکیه برای اتباع خارجی:

۱- داوطلبان برای ورود به دانشگاههای ترکیه می‌باید دارای مدرک فارغ التحصیلی از دوره متوسطه ( دیپلم ) باشند و یا دانش آموز سال آخر تلقی شوند.

۲- داوطلبان ورود به دانشگاههای ترکیه میباید تابعیت خارجی داشته ; یا در صورت وجود دو تابعیتی میتوانند هموطن یکی از کشورهای ترک زبان یا جمهوری ترک نشین قبرس باشند.

۳- افرادی که دارای تابعیت جمهوری ترکیه بوده; ولی دوران تحصیل متوسطه را در جمهوری ترک نشین قبرس به پایان برسانند; به عنوان داوطلب خارجی محسوب میشوند.

۵- افرادی که خارجی بوده ولی به جهت آیین نامه انضباطی از یکی از دانشگاهها و یا موسسات آموزش عالی اخراج شده باشند; نمیتوانند به عنوان دانشجوی خارجی و داوطلب ورود به دانشگاههای ترکیه برشمرده شوند.

۶-داوطلب ابتدا می باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای شرکت در آزمون YÖS همان دانشگاه ثبت نام به عمل بیاورد . ( بعضی از دانشگاهها ، رتبه YÖS دانشگاه دیگری را نیز قبول میکنند)

۷- محدودیتی در انتخاب تعداد دانشگاه برای ثبت نام آزمون YÖS وجود ندارد

۸- به منظور ادامه تحصیل در ترکیه ، برای دانشجویان خارجی ، مرتبط بودن رشته تحصیلی در مدرسه با رشته انتخابی در دانشگاه حائز اهمیت نیست .

۹-هر دانشگاه ، در هر سال تحصیلی ممکن است سهمیه متغیری برای پذیرش دانشجویان خارجی داشته باشد ( پس در نظر گرفتن این تعداد ، شانس ورود به آن دانشگاه را تغییر میدهد)

۱۰- چنانچه دو دانشجوی خارجی ، با امتیاز یکسان برای رشته یکسان و دانشگاه یکسان وجود داشته باشند ، اولویت پذیرش با دانشجوی جوانتر است .

۱۱- اعتبار رتبهء آزمون YÖS دوسال است .

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

گیشه روزنامه

هفته نامه گروه ترک لایف  شماره۳

هفته نامه گروه ترک لایف شماره۳

تاریخ انتشار : 26 نوامبر 2019 - 12:50

آرشیو مطالب هفتگی گروه ترک لایف

آرشیو مطالب هفتگی گروه ترک لایف

تاریخ انتشار : 02 نوامبر 2019 - 12:34

اجازه کار پزشکان خارجی در کشور ترکیه

اجازه کار پزشکان خارجی در کشور ترکیه

تاریخ انتشار : 10 اکتبر 2019 - 11:53

آخرین گیشه روزنامه

هفته نامه گروه ترک لایف  شماره۳

هفته نامه گروه ترک لایف شماره۳

تاریخ انتشار : 26 نوامبر 2019 - 12:50

هفته نامه گروه ترک لایف شماره ۲

هفته نامه گروه ترک لایف شماره ۲

تاریخ انتشار : 09 نوامبر 2019 - 13:52

آرشیو مطالب هفتگی گروه ترک لایف

آرشیو مطالب هفتگی گروه ترک لایف

تاریخ انتشار : 02 نوامبر 2019 - 12:34

اجازه کار پزشکان خارجی در کشور ترکیه

اجازه کار پزشکان خارجی در کشور ترکیه

تاریخ انتشار : 10 اکتبر 2019 - 11:53