هیات مدیره ترک لایف اعلام کرد
۞ با عنایت به آغاز فروش واحدهای شرکت ترک لایف مجموعه بلیک دوستانی که پس از بازدید نسبت به خرید اقدام نمایند هزینه سفر ایشان در قیمت لحاظ می گردد. ۞
Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 687
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : 18 ژوئن 2019 - 21:09 | 505 بازدید | ارسال توسط :

مهاجرت به ترکیه به همراه کودکان

مهاجرت به آنتالیا به همراه کودکان ،آیا با فرزند خود مهاجرت میکنید؟ وقتی بئاتریس و آدام سولبرگ در سال ۲۰۰۵ به لارا در آنتالیا مهاجرت کردند، به گفته بئاتریس “جوان، آزاد، ماجراجو و آماده هر چیزی بودند.” اکنون پس از نه سال و با وجود دو فرزند، بیشتر به آنجا عادت کرده‌اند اما هنوز هم […]

مهاجرت به ترکیه به همراه کودکان

مهاجرت به آنتالیا به همراه کودکان ،آیا با فرزند خود مهاجرت میکنید؟

مهاجرت به آنتالیا به همراه کودکان

وقتی بئاتریس و آدام سولبرگ در سال ۲۰۰۵ به لارا در آنتالیا مهاجرت کردند، به گفته بئاتریس “جوان، آزاد، ماجراجو و آماده هر چیزی بودند.” اکنون پس از نه سال و با وجود دو فرزند، بیشتر به آنجا عادت کرده‌اند اما هنوز هم آن جرقه ماجراجویی که آنها را به غرب ترکیه کشاند در چشمانشان دیده میشود.

این زوج از زمان خرید ملکشان طی دهه گذشته در آنتالیا چیزهای زیادی یاد گرفته‌اند و قبول‌کردند تا اندکی از اطلاعاتشان را با ما درمیان بگذارند.

در ادامه به مهاجرت به آنتالیا به همراه کودکان می پردازیم.  “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

چه چیزی شما را به ترکیه کشاند؟

آدام: من از طرف شرکتم به اینجا منتقل شدم. در ابتدا قرار بود قراردادم یکساله باشد اما به قدری از اینجا خوشمان آمد که قراردادم را تمدید کردیم. بعد از سه سال یک خانه خریدیم و تصمیم گرفتیم همینجا بمانیم.

بئاتریس: زمانی که این فرصت به آدام پیشنهاد شد، مدت زیادی از آشناییمان نمیگذشت. من مدتی بود که بیکار بودم و فکر کردیم، چرا نه؟ قرار بود تنها برای یک سال به اینجا بیایم و تجربه جدیدی برایمان میشد. ما هیچ چیز در مورد ترکیه نمیدانستیم.

آیا بچه‌هایتان به مدرسه میروند؟

بئاتریس: یکی از بچه‌هایمان سه ساله و دیگری پنج ساله است، فرزند بزرگمان به یک مهدکودک ترکی میرود و سال آینده به یک مدرسه خصوصی خواهد رفت، فرزند کوچکمان هنوز در خانه و فعلا با من است. بطور کلی سیستم مدارس اینجا خوب است اما باید اندکی بگردید تا بفهمید کدام مدرسه از همه بهتر است. در اینجا هم مدارس دولتی و هم مدارس خصوصی وجود دارند. مهاجران زیادی در اینجا هستند که میتوانند در تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین مدرسه برای فرزندتان به شما کمکتان کنند.

زندگی در جایی که در آن هستید چگونه است؟

لارا شهر زنده و پرجنب و جوشیست و کارهای بسیاری میتوان در اینجا انجام داد، مجتمع آپارتمانی ما یک باغچه و دو استخر شنا دارد، که بچه‌ها عاشقش هستند. کنیالتی هم جای بسیار زیباییست، اندکی از اینجا خلوتتر است و یک ساحل شنی دارد. اوایل که به اینجا مهاجرت کرده بودیم آنجا زندگی میکردیم اما بعدها تصمیم گرفتیم در لارا خانه بخریم چون اینجا به محل کار آدام نزدیکتر است. آدام: اینجا برای بچه‌ها جای بسیار امنیست، در مجتمع ما بچه‌های زیادی هستند و همه با هم بازی میکنند.

بئاتریس: ما عاشق اینجاییم. ما درست کنار دریا زندگی میکنیم، هرچند در لارا هیچ ساحلی وجود ندارد. در اینجا کافه‌ها و رستورانهای زیادی وجود دارد و همچنین یک تفریحگاه که در امتداد کرانه دریاست و بچه‌ها میتوانند در آن دوچرخه‌سواری کنند. شهر سیستم اتوبوسرانی منظمی دارد، بااینکه ما خودمان اتومبیل داریم اما برای رفتن به مرکز شهر یا سواحل اطراف شهر راحتتر آن است که با مینی‌ون بروید.

وفق دادن خودتان با داشتن بچه در اینجا کار سختی بود؟

بئاتریس: ما هر دو تجربه‌های سختی در این مورد داشتیم. چون من با بچه‌ها در خانه بودم، کسی که مجبور بود در کلاسهای نوزادان شرکت کند و در طول روز از بچه‌ها مواظبت کند من بودم. اوایل سخت بود اما خیلی زود گروهی دوست برای خودم پیدا کردم. در اینجا مانند سوئد “سازمان نوزادان” و مراکز بازی منطقه‌ای برای کودکان وجود ندارد اما همیشه افراد بسیاری بودند که تمایل‌داشتند دور هم جمع شوند.

آدام: یکی از تفاوتهای بزرگی که متوجه شدیم اینجا با سوئد دارد این بود که اینجا مردم بچه‌های کوچک را دوست دارند. هنوز چند قدم نرفته‌اید که یک نفر جلویتان را میگیرد و در مورد فرزندانتان از شما سوال میکند. اسم، سن، عادات خواب و از این جور چیزها. در ابتدا این موضوع کمی برایمان عجیب بود -چیزی که در سوئد هیچگاه اتفاق نمی‌افتد. اما پس از مدتی به این موضوع عادت میکنید و میپذیرید که رفتن تا سوپرمارکت محله ممکن است کمی بیش از حد معمول طول بکشد. بچه‌های ما با این فرهنگ بزرگ شده‌اند و متوجه تفاوتها نمیشوند، برای همین اعتماد به نفس خوبی دارند و از اینکه با هر کسی صحبت کنند خوشحال میشوند، که به نظر ما حیرت‌انگیز است.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان شرکت ترک لایف در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

فرزندانتان میتوانند ترکی صحبت کنند؟

آدام: فرزند بزرگمان پنج ساله است و خیلی خوب میتواند ترکی حرف بزند. او به یک مهدکودک ترک‌زبان میرود و بطرز فوق‌العاده‌ای با اینجا خو گرفته است. ما در خانه سوئدی و کمی انگلیسی حرف میزنیم. اکثر سوئدیها انگلیسی بلدند و انگلیسی مهمترین زبان جهانیست، برای همین به نظر ما مهم است که فرزندانمان هر دو زبان را بلد باشند، و همینطور زبان کشوری که در آن اقامت دارند. بنابراین آنها سه زبانه بزرگ میشوند که مزیتهای بسیاری برایشان دارد.

آخر هفته‌ها با فرزندانتان چه کارهایی انجام میدهید؟

بئاتریس: اینجا کارهای زیادی میتوان انجام داد، نمیدانم از کجا شروع کنم. اول اینکه میتوانید در محل اطرافتان بمانید و به ساحل، پارک یا پارک آبی بروید. یا میتوانید به شهر، موزه یا رستورانهای بسیاری که در اینجا وجود دارد سر بزنید. اگر قصد سیاحت در شهر را دارید، چند مکان دیدنی فوق‌العاده در اینجا وجود دارد که با مینی‌ون یا ماشین میتوانید به آنجا بروید. مهاجرت به آنتالیا

کمر در بخش غربی شهر است و واقعا جای سرسبز و زیباییست. ما دوست داریم خارج از فصل تعطیلات به آنجا برویم چون خلوت و آرام است. بعلاوه شما میتوانید به کنار دریا بروید که ساحل بسیار زیبایی دارد و با اینجا یک ساعت فاصله دارد. کمر، بنظر مانند یک شهر ساحلی درست و حسابیست. بچه‌های ما هنوز کمی کوچک هستند اما ما دوست داریم تا یکی دو سال دیگر آنها را به پیاده‌روی، اسب سواری و قایقرانی ببریم. اینجا یک انجمن قایقرانی برای کودکان دارد، قایقرانی در اینجا بشدت رایج است. البته از آنجا که ما سوئدی هستیم، عاشق اسکی‌بازی هستیم. البته پیستهای اسکی اینجا به خوبی پیستهای اسکی سوئد نیستند اما با اینحال بسیار مناسب و ارزان‌قیمت هستند. صنعت اسکی اینجا هنوز در حال توسعه است، پس نیاز به توجه و رسیدگی دارد.

آیا به طور مرتب به سوئد سفر میکنید؟

آدام: ما تقریبا سالی دوبار به سوئد برمیگردیم. خطوط مسافرتی از آنتالیا بسیار خوب است این یکی از دلایلیست که ما تصمیم گرفتیم اینجا بمانیم. ما دوست داریم بچه‌هایمان اصل و نسب و خانواده پدری و مادری خودشان را بشناسند، برای همین تلاش میکنیم. ممکن است بعضی اوقات زندگی کردن دور از خانواده سخت باشد، اما ما بسیار با هم صمیمی هستیم و هرقدر میتوانیم سعی میکنیم با هم در تماس باشیم. معمولا سالی چند نفر از اعضای خانواده‌هایمان هر سال برای مسافرت به اینجا می‌آیند.

مهاجرت به آنتالیا به همراه کودکان

بئاتریس: حتما این کار را بکنید. اینجا یک مکان فوق‌العاده برای زندگی با فرصتهای بسیار است. آنتالیا یک مکان متنوع و هیجان‌انگیز برای پرورش بچه‌هاست، و با مردمی که از سراسر جهان برای بازدید به اینجا سفر  میکنند. این شهر برای من یک شهر تمام عیار است: نه چندان بزرگ، اما آنقدر وسیع که تمام چیزهایی که نیاز دارید در آن یافت شود، از جنبه کاربردی بعضی چیزها مثل امکانات درمانی و مدارس گرفته تا جنبه اجتماعی آن.

آدام: میخواهم بگویم که مانند هر تغییر بزرگ دیگری در زندگی، آشنا شدن با یک فرهنگ جدید در ابتدا ممکن است سخت باشد اما اینجا بشدت ارزش ماندن و ساختن یک زندگی جدید را دارد. البته حتما پیش از آمدن به اینجا باید اندکی ترکی یاد بگیرید. و برای توصیه‌گرفتن در اینترنت به دنبال مهاجران دیگر بگردید، منابع بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد. با یافتن دوستان ترک، حداکثر لذت را از زندگی در اینجا ببرید اما فراموش نکنید اطلاعات بسیاری از مهاجران دیگر وجود دارد که میتواند در این راه به شما کمک کند.

بیشتر بخوانید: مناطق دیدنی آنتالیا ،مناظر دیدنی این شهر را از دست ندهید!

جنبه‌های منفی زندگی در اینجا چیست؟

آدام: راستش به جز دلتنگی برای خانواده، زندگی در اینجا هیچ جنبه منفی‌ دیگری ندارد. به گمانم کنار آمدن با شوک فرهنگی بسیار سخت بود اما پس از مدت کوتاهی به فرهنگ آنجا عادت میکنید. یکی از تفاوتهایی که اوایل برایم مشکل‌ساز به نظر آمد فلسفه ” مشکل یوک” (مشکلی نیست) بود. گاهی اوقات نزدیک‌شدن به زندگی از این منظر نیروبخش است اما اوایل در محل کار بسیار مشکل بنظر میرسید. برای خو گرفتن به سبک جدیدی از زندگی باید صبر داشته باشید.

بئاتریس: در ماه جولای و آگوست هوای اینجا بسیار گرم میشود، و زمانی که کودک خردسال داشته باشید و فرزندتان بخواهد در بیرون از خانه بازی کند، آزاردهنده است. در این وقت سال من معمولا سعی میکنم با بچه‌ها به سوئد بروم.

مزیتهای زندگی در انتالیا چیست؟

آدام: اوه، خیلی چیزها. غذای اینجا محشر است، بسیار تازه، خوشمزه و همچنین ارزان، البته اگر بخواهید غذاهای محلی بخورید. آفتاب ِهمیشگیِ اینجا هم قطعا یک نکته مثبت است. اینکه بتوانید هر روز بیرون بروید واقعا خارق‌العاده است.

بئاتریس: تاریخ. تاریخ ترکیه بسیار غنی و متنوع است با تمدنهای بسیاری که خانه‌هایشان را در امتداد دریا ساخته‌اند. اینکه بچه‌ها این مکانهای تاریخی را به جای دیدن در کتابها یا اینترنت، با چشم خودشان از نزدیک ببینند یک درس شگفت‌انگیز برای آنهاست.

نویسنده : بخش اقامت ترک لایف | منبع خبر : بخش اقامت ترک لایف
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.