هیات مدیره ترک لایف اعلام کرد
۞ با عنایت به آغاز فروش واحدهای شرکت ترک لایف مجموعه بلیک دوستانی که پس از بازدید نسبت به خرید اقدام نمایند هزینه سفر ایشان در قیمت لحاظ می گردد. ۞
Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 676
  پرینتخانه » تحصیل در ترکیه تاریخ انتشار : 14 ژوئن 2019 - 19:35 | 572 بازدید | ارسال توسط :

معتبرترین دانشگاه های ترکیه

امکانات تحصیلی خوب، هزینه ی تحصیلی نسبتا پایین، اعتبار مدرک و … از محاسن تحصیل در ترکیه می باشد.
معتبرترین دانشگاه های ترکیه

معتبرترین دانشگاه های ترکیه را یک جا ببینید!

معتبرترین دانشگاه های ترکیه

ترکیه مقصد مهاجرت بسیار از افراد خاورمیانه شده است. محبوبیت این کشور در بین ایرانیان نیز به دلایل بسیاری از جمله هزینه ی پایین زندگی، امکانات بهتر زندگی، نزدیکی به ایران و … رخ داده است. یکی دیگر از دلایل مهاجرت به این کشور، سطح خوب آموزش در آن می باشد که سبب شده است سالانه هزاران نفر به این کشور سفر کرده و قصد تحصیل در ترکیه را داشته باشند.

امکانات تحصیلی خوب، هزینه ی تحصیلی نسبتا پایین، اعتبار مدرک و … از محاسن تحصیل در ترکیه می باشد. قبل از هرچیز باید اطلاعات خود را تکمیل کرده و در مورد دانشگاه های این کشور به خوبی و درستی تحقیق کنید. بنابراین اولین اقدام برای شما انتخاب دانشگاه مورد نظرتان است. از این رو ما در این مطلب سعی در معرفی معتبرترین دانشگاه های ترکیه  داریم.

بهترین دانشگاه های ترکیه

معتبرترین دانشگاه های ترکیه در شهرهای مختلف این کشور پراکنده شده اند، با این وجود مقصد اکثر آن ها استانبول و یا آنکارا می باشد. بنابراین اگر حساسیت اصلی شما روی محل زندگی تان است بهتر است ابتدا شهر را انتخاب کرده و سپس برای قبولی در دانشگاه مورد نظر خود امتحان برگزار شده توسط آن را با نمره ی مناسب بگذرانید. در ادامه ی این مطلب به بررسی دانشگاه های برتر کشور ترکیه در سه بخش خواهیم پرداخت. در بخش اول بهترین دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ترکیه را به شما معرفی خواهیم کرد. سپس دانشگاه های برتر این کشور را به طور اجمالی با هم بررسی خواهیم نمود. در انتها نیز به طور اختصاصی به بررسی بعضی از آن ها به طور دقیق تر خواهیم پرداخت.

دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه

برخی از دانشگاه های کشور ترکیه اقدام به تدریس به زبان انگلیسی در سطح بالای علمی کرده اند. متقاضیان این دانشگاه ها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند. مهاجرانی که به زبان ترکی تسلط نداشته و تنها زبانی که به جز زبان مادری خود قادر به صحبت به آن هستند، زبان انگلیسی است. دسته ی دوم افرادی هستند که به دنبال تقویت زبان انگلیسی خود و دریافت مدرک بین المللی هستند. از برترین دانشگاه های انگلیسی زبان در ترکیه می توان به دانشگاه های بیلکنت، بغازیچی، آتیلیم، حاجت تپه، مرمره و … اشاره نمود.

اگر قصد ادامه ی تحصیل و زندگی در استانبول را دارید، باید قبل از هرچیز با شرایط و هزینه های زندگی و تحصیل در آن آشنا شوید. در مطالب قبلی به طور مفصل با نحوه ی زندگی و دانشگاه های مطرح در این شهر آشنا شده اید. بنابراین در این قسمت تنها نام تعدادی از آن ها را برده و به طور خلاصه شما را با بعضی از آن ها آشنا خواهیم نمود. از برترین دانشگاه های استانبول می توان به دانشگاه های استانبول، کدیراَز ترکیه، فنی استانبول، هنرهای زیبای معمار سینان، کوچ و … اشاره داشت.

معرفی مطرح ترین دانشگاه های ترکیه

دانشگاه کوچ (Koç University)

این دانشگاه در سال ۱۹۹۳ تاسیس شده و در حال حاضر یکی از معتبرترین دانشگاه های ترکیه است. مکان قرارگیری این دانشگاه در شهر استانبول می باشد و به نام موسس خود وهبی کوچ نامگذاری شده است. دانشکده های موجود در این دانشگاه شامل دانشکده علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی، اقتصاد، مهندسی و مدرسه‌ی عالی بهداشت می باشد. برخی از رشته های ارائه شده در این دانشگاه اقتصاد، مدیریت، پرستاری و حقوق می باشند. لازم به ذکر است زبان مورد تدریس در این دانگشاه در ۹۶ درصد موارد انگلیسی است. لازم به ذکر است این دانشگاه دارای ۲۲ برنامه در دوره کارشناسی، ۳۲ برنامه در دوره ارشد و ۱۸ برنامه برای در دوره دکترا می باشد.

دانشگاه بیلکنت ترکیه (Bilkent University)

دانشگاه بیلکنت ترکیه در سال ۱۹۸۴ ساخته شده و یک دانشگاه خصوصی می باشد. مکان قرارگیری این دانشگاه در شهر آنکارا بوده و آموزش در این دانشگاه به زبان انگلیسی صورت می‌‌گیرد. رشته های ارائه شده در این دانشگاه شامل حسابداری، مدیریت، روانشناسی، روابط بین‌الملل، حقوق، موسیقی و فیزیک می باشد. این دانشگاه دارای نه دانشکده بوده که نام های آن ها به صورت رو به رو می باشد : دانشکده‌ هنرهای زیبا، مدیریت، اقتصاد، موسیقی، آموزش، مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه و حقوق. نام این دانشگاه در زبان ترکی به معنی شهر یادگیری و علم است. البته لازم به ذکر است این دانشگاه اولین دانشگاه خصوصی بوده و دارای بزرگ ترین کتابخانه ی کشور است. به طور کلی هزینه ی این دانشگاه حدود ۱۴ هزار دلار می باشد.

دانشگاه سابانجی (Sabancı University)

این دانشگاه از نظر سطح کیفیت آموزشی و تحقیقاتی در رتبه‌ بالایی قرار داشته و زبان مورد تدریس در این دانشگاه انگلیسی می باشد. دانشکده‌ هنر، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی، دانشکده‌ مدیریت و مدرسه‌ زبان، از جمله دانشکده های این دانشگاه می باشند که آن را در زمره معتبرترین دانشگاه های ترکیه قرار می دهند.

دانشگاه فنی خاورمیانه (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)

این دانشگاه که در آنکارا واقع شده است در زمینه ی علوم پایه و مهندسی از سطح بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه فنی خاورمیانه دارای ۴۵ رشته‌ کارشناسی و پنج دانشکده معماری، علوم پایه، اقتصاد، علوم مدیریتی، علوم آموزشی و فنی و مهندسی است. اگر آیلتس و یا تافل ندارید باید در امتحان تعیین سطح زبان دانشگاه نمره ی قبولی را از آن خود کنید. لازم به ذکر است زبان مورد تدریس این دانشگاه نیز زبان انگلیسی می باشد.

دانشگاه قاضی (Gazi Üniversitesi)

دانشگاه قاضی در سال ۱۹۲۶ توسط آتاتورک در تحت عنوان موسسه‌ تربیت معلم قاضی تاسیس شده است. این دانشگاه دارای ۱۵ دانشکده و ۹ مدرسه‌ عالی و ۲۶ مدرسه تحقیقات عالی است و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های ترکیه مطرح شده است. در حقیقیت در سال ۱۹۸۲، آکادمی مهندسی و کشاورزی بلو، آکادمی اقتصاد و بازرگانی، کالج فنی، کالج فنی دختران و آکادمی مهندسی و کشاورزی آنکارا با هم ترکیب شده و این دانشگاه را تشکیل دادند.

دانشگاه حاجت تپه (hacettepe university)

این دانشگاه یکی از دانشگاه های تخصصی دولتی در زمینه ی پزشکی است و از جایگاه علمی بسیار بالایی برخوردار می باشد. البته این دانشگاه دارای دانشکده های دیگری نیز بوده و از تدریس رشته های دیگر غافل نشده است. دانشکده های این دانشگاه به طور کلی شامل دانشکده ی پزشکی، اقتصاد، دندان پزشکی، ارتباطات، ادبیات، علوم، داروسازی، هنرهای زیبا، علوم بهداشتی و علوم آموزشی می باشد. لازم به ذکر است محل قرارگیری این دانشگاه در شهر آنکارا می باشد.

بیشتر بخوانید: تحصیل در رشته پزشکی ترکیه ،پیش از مهاجرت حتما بخوانید!

کلام آخر…

کشور ترکیه دارای دانشگاه های عالی در سطح بین المللی در شهرهای مختلف آن است. جهت ادامه تحصیل در کشور ترکیه می توانید بسته به اولویت های خود اقدام نمایید. برای مثال اگر دانشگاه خاصی مد نظرتان است برای قبولی در آزمون آن تلاش کرده و یا اگر محل زندگی آینده تان در اولویت است، جهت آشنایی با دانشگاه های برتر آن شهر مطالعات کافی را در این زمینه انجام داده و سپس دست به انتخاب بزنید. اگر نیز دانشگاه های انگلیسی زبان مدنظرتان است، باید در مورد بهترین دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه و شرایط پذیرش آن ها اطلاعات کافی به دست آورید.

نویسنده : بخش آموزش ترک لایف | منبع خبر : بخش آموزش ترک لایف
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.