هیات مدیره ترک لایف اعلام کرد
۞ با عنایت به آغاز فروش واحدهای شرکت ترک لایف مجموعه بلیک دوستانی که پس از بازدید نسبت به خرید اقدام نمایند هزینه سفر ایشان در قیمت لحاظ می گردد. ۞
Monday, 6 July , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹ - 16 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 60
  پرینتخانه » سرمایه گذاری در ترکیه تاریخ انتشار : ۰۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱ | 190 بازدید | ارسال توسط :

درباره سرمایه گذاری در ترکیه

تقاضای خرید ملک و زمین در ترکیه بالا رفته است. افرایش ثبت شرکت های خارجی در ترکیه و شروع به کار شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی در این منطقه نیر بر بازار املاک تاثیر مثبتی گذاشته است. در حال حاضر ترکیه در مسیر ورود به اتحادیه اروپا قرار دارد و به همین دلیل در دوران شکوفایی خود به سر می برد.
درباره سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

گزارش سرمایه گذاری در کشور ترکیه و فرصت های سرمایه گذاری آن

FDI-in-Turkey-Reforms-Incentives

چرا سرمایه گذاری در املاک ترکیه را به شما پیشنهاد می کنیم؟ سرمایه گذاری در املاک و زمین در واقع سرمایه گذاری مطمئنی برای آینده می باشد. بین سالهای ۱۹۹۸ و ۲۰۰۴ میلادی به ارزش زمین و املاک شرق اروپا ۴/۸ میلیون یورو افزوده شده است.

در واقع به ارزش هر سنت در سرمایه گذاری املاک تا ۲۰ درصد افزوده شده است. به دلیل افزایش مبالغ حقوق بازنشتگی و بیمه و امکان خرید ملک توسط مشتریان، تقاضای خرید ملک و زمین در ترکیه بالا رفته است. افرایش ثبت شرکت های خارجی در ترکیه و شروع به کار شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی در این منطقه نیر بر بازار املاک تاثیر مثبتی گذاشته است. در حال حاضر ترکیه درمسیر ورود به اتحادیه اروپا قرار دارد و به همین دلیل در دوران شکوفایی خود به سر می برد.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه 

این وضغیت مثبت ترکیه را تعداد زیادی از سرمایه گذاران به سمت ترکیه جلب نموده است. در بخش سرمایه گذاری املاک نیزترکیه روبه رشد قرار دارد و سرمایه گذاران زیادی در این بخش فعالیت می کنند. بسیاری از مناطق ترکیه به دلیل خرید و فروش املاک و وجود سرمایه گذاران به سرعت توسعه یافتند و با این وجود هنوز املاک و زمین با نرخ مناسب وجود دارد. این شرایط را می توان با اسپانیا در ۱۵ یا ۲۰ سال پیش مقایسه کرد.

از لحاظ اقتصادی مراودات بین ترکیه و اتحادیه اروپا بسیار خوب می باشد. سرمایه گذاری در کشور ترکیه تنها کشوری است که درحال حاضر و قبل از اینکه وارد اتحادیه اروپا شود با اروپا مراودات اقتصادی بسیاز نزدیک دارد. گمرگ بین المللی ترکیه نیز ۱۰ سال است که به تور نزدیک با گمرگ اتحادیه اروپا مبادلات دارد.

گروه بزرگی از سرمایه گذاران بزرگ اروپا در ترکیه سرمایه گذاری نموده اند. انها در زمینه سرمایه گذاری اتحادیه اروپا از شرکای اصلی ترکیه به شمار می آید. به دلیل افزایش مبالغ حقوق بازنشتگی و بیمه و امکان خرید ملک توسط مشتریان، تقاضای خرید ملک و زمین در ترکیه بالا رفته است.

خرید خانه در ترکیه

افرایش ثبت شرکت های خارجی در ترکیه و شروع به کار شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در کشور ترکیه در این منطقه نیر بر بازار املاک تاثیر مثبتی گذاشته است. در حال حاضر ترکیه در مسیر ورود به اتحادیه اروپا قرار دارد و به همین دلیل در دوران شکوفایی خود به سر می برد. این وضعیت مثبت ترکیه را تعداد زیادی از سرمایه گذاران به سمت ترکیه جلب نموده است. در بخش سرمایه گذاری املاک نیزترکیه روبه رشد قرار دارد و سرمایه گذاران زیادی در این بخش فعالیت می کنند. بسیاری از مناطق ترکیه به دلیل خرید و فروش املاک و وجود سرمایه گذاران به سرعت توسعه یافتند و با این وجود هنوز املاک و زمین با نرخ مناسب وجود دارد. این شرایط را می توان با اسپانیا در ۱۵ یا ۲۰ سال پیش مقایسه کرد.

خرید خانه در ترکیه

از لحاظ اقتصادی مراودات بین ترکیه و اتحادیه اروپا بسیار خوب می باشد. ترکیه تنها کشوری است که درحال حاضر و قبل از اینکه وارد اتحادیه اروپا شود با اروپا مراودات اقتصادی بسیار نزدیک دارد و گمرگ بین المللی ترکیه نیز ۱۰ سال است که به طور نزدیک با گمرگ اتحادیه اروپا مبادلات دارد. گروه بزرگی از سرمایه گذاران بزرگ اروپا در ترکیه سرمایه گذاری نموده اند و در زمینه سرمایه گذاری اتحادیه اروپا از شرکای اصلی ترکیه به شمار می آید. اموال سرمایه گذاران خارجی سلب مالکیت یا مصادره نخواهد شد مگر برای اهداف و مصالح عمومی‌که در این صورت نیز مطابق قانون، خسارت‌ها جبران خواهند شد.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

سرمایه گذاران خارجی برای خروج اموال خویش از کشور ترکیه کاملاً آزاد می باشند. سرمایه گذاران خارجی برای مالکیت اموال غیرمنقول در خاک کشور ترکیه محدودیتی ندارند.

– چنانچه درجریان سرمایه گذاری هرگونه اختلافی بروز کند، سرمایه گذار خارجی می‌تواند به دادگاه‌های محلی رجوع نماید.

– سرمایه‌های غیرنقدی سرمایه گذاران خارجی براساس قانون تجارت کشور ترکیه ارزش گذاری میشوند.

– شرکت‌های خارجی موضوع این قانون، می‌توانند اتباع خارجی را که از وزارت کار و امنیت اجتماعی دارای مجوز هستند به استخدام خویش درآورند.

– به شرکت‌های خارجی سرمایه گذاری در ترکیه اجازه داده می‌شود که دفاتر نمایندگی خویش را مطابق قانون افتتاح نمایند. مناطق آزاد در ترکیه اولین منطقه آزاد در کشور ترکیه در سال ۱۹۸۷ درانتالیا و مرسین راه اندازی و در سال ۱۹۹۰ به بهره برداری رسید. در سال ۲۰۰۷، با تشکیل منطقه آزاد جاده ابریشم ساکاریا تعداد مناطق آزاد ترکیه به ۲۱ منطقه رسید و در حال حاضر ۲۵ متطقه ازاد در فعالیت هستند.

اقامت و مهاجرت به ترکیه

در قانون مناطق آزاد کشور ترکیه اهداف اصلی از راه اندازی و بکارگیری مناطق آزاد:

افزایش صادرات در جهت سرمایه گذاری و تولید درکشور ترکیه، سریع سازی روند ورود سرمایه و تکنولوژی خارجی، کسب سود از اقتصاد به یک سبک منظم اقتصادی و بالا بردن بهره وری از منابع مالی خارجی و پتانسیل‌های تجاری ذکر شده است. البته تلاش‌ها برای تاسیس مناطق آزاد در ترکیه به سال‌های اولیه شکل گیری جمهوری ترکیه باز می‌گردد که در آن زمان قوانین متعددی در ارتباط با تأسیس مناطق آزاد در ترکیه به تصویب مجلس رسید که این قوانین به دلایلی بویژه برای آن زمان کاربردی نشدند.

اما با تصمیم گیری دولت مردان ترک پس از کودتا ۱۹۸۰مبنی بر لغو سیاست‌های جایگزینی واردات و تشویق به سوی آزاد سازی، اقتصاد رونق گرفت و بدین صورت مناطق آزاد نیز در میان دیگر سیاست‌ها ی آزاد سازی در دستور کار دولت وقت قرار گرفت سرمایه گزاری در ترکیه .

نویسنده : احمد جهانی | منبع خبر : خبرگذای مهر
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.