هیات مدیره ترک لایف اعلام کرد
۞ با عنایت به آغاز فروش واحدهای شرکت ترک لایف مجموعه بلیک دوستانی که پس از بازدید نسبت به خرید اقدام نمایند هزینه سفر ایشان در قیمت لحاظ می گردد. ۞
Thursday, 22 August , 2019
امروز : پنج شنبه, ۳۱ مرداد , ۱۳۹۸ - 21 ذو الحجة 1440
شناسه خبر : 106
  پرینتخانه » اقامت و مهاجرت به ترکیه, سرمایه گذاری در ترکیه تاریخ انتشار : ۰۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵ | 147 بازدید | ارسال توسط :

ثبت شرکت در ترکیه

در شرایط ویژه امروز، تجار ایرانی با ثبت شرکت در ترکیه قادر خواهند بود تا آن بخش از تجارت خود با دیگر کشورها را که قادر به انجام آن نیستند، از طریق این شرکت ها انجام دهند
ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه در حوزه تجارت چه کارآیی برای شما خواهد داشت؟

در شرایط ویژه امرو، تجار ایرانی با ثبت شرکت در ترکیه قادر خواهند بود تا آن بخش از تجارت خود با دیگر کشورها را که قادر به انجام آن نیستند، از طریق این شرکت ها انجام دهند. با ثبت شرکت شما قادرخواهید بود کالاهای مورد نیاز خود را از کشورهای مختلف خریداری نموده، پس ازرسیدن محموله به گمرکات ترکیه آن را به ایران ارسال نموده و یا وارد ترکیه نمایید.

همچنین اگر قصد صادرکردن کالای خود را به ترکیه دارید، تاسیس شرکت به شما این امکان را خواهد داد تا کالایتان را بنام شرکت خودتان ارسال نمایید.

از سوی دیگر با ثبت شرکت در ترکیه شما خواهید توانست که در داخل ترکیه فعالیت تجاری اقتصادی و تولیدی (بر حسب موضوع شرکت و مفاد مندرج در اساسنامه ) انجام دهید. اصولا اتباع خارجی برای انجام هر گونه فعالیت تجاری در ترکیه (حتی بازکردن یک سوپر مارکت و یا یک رستوران) نیازبه تاسیس یک شرکت دارند . ثبت شرکت در ترکیه

انواع شرکت در ترکیه :

از آنجا که معمولا ۹۰ درصد شرکت هایی که ایرانیان در ترکیه تاسیس می نمایند شرکت هایی با مسئولیت محدود می باشند. لذا در اینجا بدون شرح جزییات ، فقط اشاره ای اجمالی به ویژگی های انواع رایج شرکت ها می نماییم .

شرکت با مسئولیت محدود : ثبت شرکت در ترکیه

شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه حداقل با دو و حداکثر با ۵۰ شریک قابل ثبت است ( البته طبق قانون جدید شرکت با مسئولیت محدود حتی با یک سهامدار نیز قابل ثبت است ). حد اقل سرمایه برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود ۱۰۰۰۰ لیره ترک میباشد و هر نوع تغییر و انتقال سهم الشرکه شرکا باید در دفتر خانه رسمی انجام شود.

البته لازم به ذکرست که چنانچه متقاضی قصد اخذ اقامت هم داشته باشد سرمایه شرکت میبایست ۱۰۰۰۰۰ لیره ترک باشد و بر اساس قانون معادل ۲۵% سرمایه شرکت در حساب شرکت موجود باشد. این مبلغ پس از پایان مراحل ثبت و دریافت روزنامه رسمی قابل برداشت است .

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

شرکت سهامی (خاص- عام ):

تاسیس این نوع شرکت نیازمند حداقل ۵ شخص حقیقی و یا حقوقی است. شرکا در قبال دیون و قروض شرکت به اندازه سهم اشان مسئولند. در شرکت ها ی سهامی سرمایه باید به قسمت های مساوی تقسیم شده باشد و هر یک از اجزاء تقسیم را سهم گویند. شرکاء لازم نیست که هر یک فقط یک سهم داشته باشند بلکه هر شریک می تواند به هر مقدار که بخواهد سهم بخرد. بر اساس قانون تجارت ترکیه جلسات مجمع عمومی باید با حضور نمایندگانی از وزارت بازرگانی ترکیه برگزار شود . شرکت های سهامی به دو نوع تقسیم میشود : اقامت ترکیه ثبت شرکت در ترکیه

• شرکت سهامی خاص: شرکت های هستند که تعداد سهامداران آن زیر ۲۵۰ نفر میباشند .
• شرکت سهامی عام: شرکت های هستند که تعداد سهامداران آن بیش از ۲۵۰ نفر میباشند .

شرکت تضامنی :

شرکتی است که تحت اسم مخصوصی بین دو یا چند شخص حقیقی با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود. اگر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض شرکت کافی نباشد ٬هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض می‌باشند .

شرکت مختلط : ثبت شرکت در ترکیه

در این نوع شرکت یک یا چند نفر شریک، ضامن تمام دیون و دارای سهم الشرکه می باشند ودیگر شرکا در مقابل دیون شرکت فقط به نسبت سرمایه خود در شرکت مسئولیت دارند. اشخاص حقوقی نمی توانند جزو شرکاء ضامن باشند. مقبولترین و بیشترین انواع شرکت که در ترکیه ترجیح داده میشود به ترتیب شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص میباشد .

موسسات مالی (صرافی)

تاسیس این گونه موسسات مالی در قالب یک شرکت سهامی ممکن میباشد. لیکن تاسیس این نوع موسسات مستلزم اخذ مجوز از سازمانهای مربوطه است که در صورت مراجعه دوستان متقاضی همکاری لازم به عمل خواهد آمد .
ثبت شرکت و مراحل آن : اقامت ترکیه
تعیین آدرس دفتر شرکت و تنظیم اجاره نامه:

ارائه اجاره نامه محل شرکت در اولین مرحله ثبت الزامی است. لذا یا شرکا باید در ترکیه قبل از هر اقدامی راساً اقدام به پیدا کردن و اجاره دفتر شرکت نمایند و یا با توافق طرفین، مجری نسبت به اجاره یا خرید محل شرکت اقدام نماید .

• تنظیم اساسنامه و فرم های مخصوص تاسیس شرکت
• مراجعه به اداره دارایی و اخذ شماره مالیاتی شرکا
• تایید اساسنامه در دفتر خانه رسمی
• مراجعه به اتاق بازرگانی برای ثبت شرکت
• چاپ روزنامه رسمی
• تایید نمونه امضا و وکالت نامه در دفترخانه
• تنظیم فرم اداره دارایی و مراجعه و تحویل اسناد مربوطه به اداره مذکور برای بررسی اسناد و بازدید و تایید آدرس دفتر شرکت توسط بازرسان آن اداره اقامت ترکیه
• بازدید و تایید آدرس شرکت توسط بازرسان اداره دارایی
• اخذ شماره مالیاتی شرکت پس از بازدید و تایید آدرس
• اخذ کارت بازرگانی
• تصدیق دفاتر حسابداری
• گشایش حساب بانکی شرکت
• معرفی حسابدار

اخذ اجازه کار در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه

اخذ اجازه کار از طریق ثبت شرکت در ترکیه :

با ثبت شرکت در ترکیه سهامداران شرکت میتوانند تقاضای اجازه کار و اقامت نمایند. این اجازه کار و دفترچه اقامت هر سال به شرط حائز بودن شروط لازم قابل تمدید است. همچنین صاحب آن در صورت دارا بودن شرایط لازم پس از ۵ سال میتواند تقاضای تابعیت ترکیه را نماید . ثبت

شرکت در ترکیه
اخذ اجازه کار از طریق استخدام در یک شرکت ترک :

با استخدام دریک شرکت ترک فرد خارجی میتوانداجازه کار یک ساله و به تبع آن دفترچه اقامت دریافت نماید. این شرکت ترک باید شروط لازم برای این استخدام را دارا باشد. شرکت ترک باید در ازای استخدام هر خارجی ۵ پرسنل رسمی شهروند ترکیه را در استخدام داشته باشد. ههچنین سرمایه تادیه شده شرکت حداقل باید ۱۰۰٫۰۰۰ لیر ترک باشد.

در پایان یک سال، این اجازه کار دو سال دیگر نیز تمدید میشود. در پایان سه سال نیز اجازه کار فرد تا سه سال دیگر تمدید خواهد شد. در پایان سال ششم فرد میتواند تقاضای اجازه کار نامحدود نماید. همچنین اتباع خارجی که بیش از ۵ سال بطور مستمر و قانونی در ترکیه اقامت داشته اند میتوانند تقاضای اجازه کار نامحدود , تابعیت ترکیه و به تبع آن پاسپورت دوم نمایند .

اجازه کار مستقل : اقامت ترکیه

اتباع خارجی که حداقل ۵ سال بطور مستمر و قانونی در ترکیه اقامت داشته اند میتوانند تقاضای اجازه کار مستقل نمایند. در اعطای این نوع از اجازه کار آنچه که در ارزیابی مسئولین امر مهم است، سودمند بودن فعالیت شغلی فرد برای اقتصاد ملی کشور است .

نویسنده : بخش سرمایه گذاری ترک لایف | منبع خبر : بخش سرمایه گذاری ترک لایف
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.