هیات مدیره ترک لایف اعلام کرد
۞ با عنایت به آغاز فروش واحدهای شرکت ترک لایف مجموعه بلیک دوستانی که پس از بازدید نسبت به خرید اقدام نمایند هزینه سفر ایشان در قیمت لحاظ می گردد. ۞
Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 80
  پرینتخانه » تحصیل در ترکیه تاریخ انتشار : 29 مارس 2018 - 21:24 | 580 بازدید | ارسال توسط :

تحصیل داروسازی در ترکیه

دانشگاه‌های ترکیه از امکانات بسیار وسیع و مناسبی از لحاظ امکانات کتابخانه ای و اینترنتی/ فضای آموزشی/ و تجهیزات آزمایشگاهی، امکانات تفریحی مانند لوازم و زمین‌‌های ورزشی و تفریحی متعدد و خدمات درمانی و… بهره مند می باشد.
تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه

کشور ترکیه :

کشور ترکیه ، کشوری اوراسیایی میباشد که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب غرب آسیا و خاورمیانه واقع شده و بخش کوچکی نیز به نام ترکیه در منطقه بالکان که در قسمت منطقه ای در جنوب شرق اروپا واقع شده است.این کشور از قسمت شرق با کشورهایی مثل ایران،آذربایجان،گرجستان و ارمنستان و از جنوب شرقی با عراق و سوریه همسایه می باشد. تحصیل داروسازی در ترکیه

نظام آموزشی کشور ترکیه چگونه می باشد؟

سطح توسعه سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی، یک کشور به سیستم آموزشی آن بستگی خواهد داشت. هر دولت به یک آرایش گروهی بسیار پیشرفته در سیستم آموزشی نیازمند می باشد، تا اجازه داده شود آن علم،صنعت، سیاست یا کشاورزی به طور منظم رشد نماید. و تنها یک سیستم آموزشی قوی و به طور کامل به تفصیل میتواتند این رشد را ضمانت نمایند و آن آموزش و پرورش هر کشور می باشد بنابراین ممکن است، با وجود تمام استعدادهی مردم و مهارت ها ، آنها نتوانند بدون یک آموزش نظام مند به اطلاعات و سواد کافی برسند و نیاز است که یک سیستم آموزشی بسیار نظام مند اطلاعات را گام به گام و با دقت در اختیار آنها بگذاردد.

سیستم آموزشی :

سیستم آموزشی در دانشگاهای کشور ترکیه برگرفته از استانداردهای سیستم آموزشی کشور آمریکا می باشد و دوره های آموزشی در کشور ترکیه به صورت ترمی-واحدی می باشد. آغاز هر ترم تحصیلی در کشور ترکیه از پاییز (از ماه اکتبر تا ژانویه) و شروع ترم بهار (از ماه فوریه تا ژون) خواهد بود. زبان اصلی برای تدریس در دانشگاهای ترکیه به زبان های ترکی،انگلیسی،آلمانی و فرانسوی است.
مدت زمان تحصیل در رشته های پزشکی: برای رشته داروسازی ۵ سال / برای رشته دندانپزشکی ۵ سال/ برای رشته پزشکی ۶ سال می باشد، و افرادی که خواهان اخذ مدرک دکتری در رشته داروسازی نیز می باشند، باید ۲ سال مضاعف به تحصیل ادامه بدهند.

شرایط تحصیل داروسازی در کشور ترکیه :

تحصیل داروسازی در کشور ترکیه به مدت ۵ سال می باشد.
شرط تحصیل در رشته داروسازی در این کشور به این صورت می باشد که افراد حتما باید ۱ سال در کالج درس بخوانند و سپس وارد دانشگاه شوند.
با وجود اینکه زبان اصلی و رسمی کشور ترکیه ، ترکی می باشد اما اغلب زبان تحصیل در دانشگاهای معتبر کشور ترکیه برای رشته داروسازی زبان انگلیسی می باشد.
مزایای تحصیل به زبان انگلیسی در رشته داروسازی در کشور ترکیه این است که فرد برای تحصیل به مدرک زبان نیاز ندارد. و تنها تسلط به زبان انگلیسی برای فرد کافی میباشد.
متقاضی تحصیل در رشته داروسازی در کشور ترکیه قبل از ورود به دانشگاه باید در امتحان ورودی شرکت نمایند که در صورت قبولی در این آزمون میتوانند وارد دانشگاه شوند.

امتحان ورودی در کشور ترکیه برای تحصیل در رشته های پزشکی از جمله رشته داروسازی به ۲ صورت برگزار می شود:

۱-آن دسته از افرادی که خواهان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه می باشند باید در آزمون SAT شرکت نمایند
۲- آن دسته از افرادی که خواهان تحصیل به زبان ترکی در دانشگاه می باشند باید در آزمون YOS شرکت نمایند.

مزیت تحصیل داروسازی در کشور ترکیه :

از مزایای دیگر تحصیل داروسازی در کشور ترکیه این است که افرادی که دارای مدرک دیپلم تجربی نیستند یعنی اینکه دارای دیپلم ریاضی هستند نیز می توانند در رشته داروسازی تحصیل نمایند و همچنین آن دسته از افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند نیز می توانند در ترکیه دوره پیش دانشگاهی را بگذرانند. نکته مهم در رابطه با تحصیل داروسازی در ترکیه امکان تحصیل افراد از راه دور نیز وجود خواهد داشت. دانشگاه های ترکیه برای پذیرش دانشجو محدودیت سنی ندارند این امکان برای افراد متقاضی تحصیل داروسازی در کشور ترکیه وجود دارد که با هر سنی می توانند از دانشگاه پذیرش بگیرند البته شانس افراد برای اقدام در سنین پایین تر در کشور ترکیه بالاتر می باشد.

تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل داروسازی در کشور ترکیه

مزایای تحصیل داروسازی در ترکیه:

هزینه هایی تحصیلی و زندگی در کشور ترکیه بسیار مقرون به صرفه می باشد.
امکان تحصیل به زبان انگلیسی بدون مدرک زبان در رشته داروسازی برای افراد متقاضی
اجازه کار به صورت پاره وقت در حین تحصیل
آموزش طبق الگو و استانداردهای جهانی
امکان اخذ مدارک معتبر در سراسر جهان
نزدیکی به کشور ایران
نداشتن محدودیت سنی برای پذیرش در رشته داروسازی برای دانشجویان

امکانات دانشگاهی و خوابگاهی‌‌ در کشور ترکیه:

دانشگاه‌های ترکیه از امکانات بسیار وسیع و مناسبی از لحاظ امکانات کتابخانه ای و اینترنتی/ فضای آموزشی/ و تجهیزات آزمایشگاهی، امکانات تفریحی مانند لوازم و زمین‌‌های ورزشی و تفریحی متعدد و خدمات درمانی و… بهره مند می باشد. بیشتر دانشگاه‌ها در کشور ترکیه دارای امکاناتی مانند اسکان در خوابگاه با هزینه های بسیار کم ومناسب می باشند و با وجود اینکه دانشگاه‌ها در این کشور از قبل تعهدی بابت خوابگاه ارائه نمی کنند اما در سال‌های اخیر عملا دیده شده امکان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان ایرانی فراهم می باشد.

قیمت و هزینه های خوابگاه و تحصیل در کشور ترکیه:

هزینه اجاره منزل

هزینه های تحصیل در کشور ترکیه شبیه با ایران خواهد بود. به منظور سکونت در این کشور افراد باید ماهی مبلغ بین بازه ۲۰۰ تا ۲۵۰ دلار برای کرایه واحد آپارتمان در نظر بگیرند و یا به طور مثال اجاره خوابگاه های یک نفره در شهر استانبول سالانه ۷۰۰۰ لیر می باشد که دارای امکاناتی مانند اینترنت، نظافت، رستوران و… خواهد بود. تحصیل داروسازی در ترکیه

هزینه خورد و خوراک

هزینه های غذا و خوراکی تقریباً مانند ایران می باشد و افراد می توانند مبلغی بین بازه ماهی ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار برای غذا و خوراک در نظر بگیرند.

هزینه حمل و نقل

در کشور ترکیه دانشجویان از تخفیف های ویژه ای برای استفاده از وسایط حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی و اتوبوس و مترو برخوردار خواهند بود. هزینه تحصیل در رشته های داروسازی ، دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه بسته به نوع دانشگاه متفاوت می باشد اما به صورت میانگین از ترمی ۷۰۰ دلار در دانشگاه های دولتی تا ترمی به مبلغ ۷۰۰۰ دلار در دانشگاه های خصوصی متغییر خواهد بوددد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در رشته داروسازی در ترکیه:

ترجمه رسمی ریز نمرات ۳ سال آخر دبیرستان
ترجمه رسمی مدرک دیپلم دبیرستان(تجربی یا ریاضی)
ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی
اسکن پاسپورت و مدارک هویتی افراد مانند شناسنامه و کارت ملی
ترجمه رسمی شناسنامه
۲ قطعه عکس ۴*۳ تحصیل داروسازی در ترکیه

افراد برای قبولی و فارغ التحصیلی در رشته داروسازی باید حداقل نمره ی ۳۰۰ ECTS را در طول برنامه ی درسی ۵ ساله ی خود کسب نمایند.

لیست دانشگاهای کشور ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران:

Bilkent University
Middle East Technical University
Eastern Mediterranean TOBB University of Economics and Technology
Izmir Institute of Technology Atilim University
Bogaziçi Üniversitesi Sabanci University
Koc University
Hacettepe University
Istanbul University
Anadolu University

معرفی دانشگاهای معتبر ترکیه برای تحصیل داروسازی در ترکیه :

دانشگاه حاجت تپه :

افراد در این داشنگاه می توانند به زبان های ترکی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی تحصیل نمایند و همچنین این دانشگاه دارای اعتبار بین المللی برای دانشجویان می باشد و فارغ التحصیلان به اسانی می توانند در هر جای جهان در بیمارستان ها، داروخانه ها، مراکز داروسازی کار نمایند.

دانشگاه اژه:

یکی از معتبر ترین دانشگاها برای تحصیل در رشته داروسازی می باشد که در سال ۱۹۵۵ در شهر ازمیر تاسیس شده و دارای تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی بسیار مجهز می باشد و همچنین تحصیل داروسازی در این دانشگاه طبق استانداردها و الگوهای بین المللی می باشد و مدارک آن دارای اعتبار بین المللی خواهد بوددد.

نویسنده : بخش آموزش ترک لایف | منبع خبر : بخش آموزش ترک لایف
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.